Zastosowanie e papieru w przemyśle

Zastosowanie e papieru w przemyśle

25 lipca, 2021 Wyłączono przez Redakcja

E papier wciąż najbardziej kojarzy się z e-książkami i innymi cyfrowymi plikami. Zastosowanie e papieru może być jednak o wiele szersze. Jest użyteczny, a przy tym pozwala zaoszczędzić środki pieniężne, bez strat na jakości. Dlatego coraz więcej firm wykorzystuje go w swojej działalności lub ma taki zamiar. Gdzie e-papier by się sprawdził?

E papier w instytucjach finansowych

Idąc do banku, bardzo często trzeba odczekać, zanim pracownik będzie mógł zaprosić klienta do wolnego okienka. Idąc do banku, załatwia się po drodze jeszcze wiele innych spraw. Nierzadko wraz ze swoją pociechą, której nie ma z kim pozostawić w domu. Banki i inne instytucje finansowe znane są z tego, że mają bogatą ofertę, ale w żaden sposób nie umila się czasu osobom czekającym w kolejce.

E-papier mógłby rozwiązać ten problem – wystarczy tylko zainwestować w kilka czytników z abonamentem na e-booki, audiobooki i utwory muzyczne. Dzięki temu rodzice nie mieliby najmniejszego problemu z tym, by dziecko zechciało wybrać się z nimi do banku. Takie instytucje, pomimo tego, że mają zwykle szeroką ofertę, nie należą do zbyt przestronnych. Kącik do zabawy dla dziecka nie zawsze więc wchodzi w grę, a w dodatku bawiące się dziecko mogłoby utrudniać obsługę klientów.

Supermarkety korzystające z e papieru

Sklepy spożywcze i supermarkety to, można powiedzieć, punkty pierwszego kontaktu w codziennym życiu. Nieraz nawet kilka razy w ciągu dnia trzeba stać przy kasie jednego z nich, by uzupełnić listę potrzebnych produktów. Zakupy można robić samemu, ale przeważnie bierze w tym udział cała rodzina, a przynajmniej dzieci. Dlaczego by więc zakupy nie mogły kojarzyć się z czymś przyjemnym.

Dzieci często w sklepie namawiają rodziców, żeby kupili im jakieś niezdrowe przekąski. Rodzice, zamiast stanowczo mówić nie, mogliby powiedzieć, że po zakupach posłuchają nowego audiobooka stworzonego z myślą o najmłodszych.

Poza tym supermarkety mogłyby korzystać z e papieru także po to, by bardziej ekonomicznie i efektywnie komunikować się z klientami i pracownikami. Taki papier przydałby się, chociażby do informowania o tym, jaka jest aktualna oferta sklepu. Pracownicy magazynu mogliby natomiast wiedzieć dzięki niemu, jakie produkty znajdują się na magazynie i w jakiej ilości.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Unisystem.