Wyświetlacze LCD w przemyśle

Wyświetlacze LCD w przemyśle

22 lutego, 2022 Wyłączono przez Redakcja

Obecnie wyświetlacze LCD nie są wykorzystywane wyłącznie w komputerach konsumenckich, coraz większa liczba producentów wykorzystuje je także w sprzęcie przemysłowym. Działające na rynku firmy regularnie proponują nowe rozwiązania, dzięki którym ten rodzaj wyświetlaczy ma bardzo szerokie zastosowanie w wielu branżach.

Branża motoryzacyjna

Wyświetlacze LCD wykorzystywane w samochodach muszą być dobrze widoczne i czytelne w każdych warunkach, przede wszystkim gdy jest bardzo jasno. Istotna jest także ich wytrzymałość, muszą bowiem dobrze działać w różnych, zarówno bardzo niskich, jak i wysokich temperaturach.

Nie bez znaczenia jest również rozmiar – wyświetlacz LCD stosowany w motoryzacji musi być nieduży i lekki. Popularnością cieszą się przede wszystkim modele ośmiocalowe, których wielkość jest bardzo zbliżona do rozmiaru lusterka wstecznego.

Producenci niewielkich urządzeń przenośnych

Na przestrzeni ostatnich kilku lat ogromną popularność zdobyły urządzenie przenośne. W ich przypadku istotną rolę odgrywa rzecz jasna moduł procesora, lecz równie ważny jest pobór prądu. Obecnie to właśnie wyświetlacze LCD są najlepszą alternatywą dla wyświetlaczy OLED.

Dużą zaletą wyświetlaczy LCD jest fakt, iż są one wyjątkowo cienkie oraz gwarantują szeroki kąt widzenia. Z tego powodu są chętnie wykorzystywane przez firmy zajmujące się produkcją niewielkich sprzętów elektronicznych. Dobry jakościowo wyświetlacz LCD może bez żadnych trudności pracować w skrajnych temperaturach, od -40 do nawet +80 °C. Dzięki tak imponującej wytrzymałości może z łatwością zostać dostosowany do potrzeb konkretnej aplikacji.

Zaawansowana automatyka domowa

Wyświetlacz LCD jest często wykorzystywany w automatyce domowej, która cieszy się coraz większą popularnością. Chodzi rzecz jasna o panele umożliwiające sterowanie urządzeniami domowymi. Dzięki zastosowaniu wyświetlaczy LCD obsługa sprzętów jest szybka i bezproblemowa.

Na rynku dostępne są wyświetlacze o różnych rozmiarach, najczęściej wykorzystywane są te od 2,8″ do 7″ i dają właściwie takie możliwości jak najnowocześniejsze smartfony. Obecnie dotykowe panele można zobaczyć w większości nowoczesnych domów. Dzięki ozdobnej ramce prezentują się bardzo efektownie.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Unisystem