Nowoczesne i zunifikowane środowisko projektowania

Nowoczesne i zunifikowane środowisko projektowania

27 lutego, 2020 Wyłączono przez Redakcja

Dzięki nowoczesnemu oprogramowaniu inżynierowie i projektanci mogą projektować elektronikę na bardzo wysokim poziomie. Przykładem takiego nowoczesnego oprogramowania może być program altium, który posiada już swoją nową wersję, dającą o wiele więcej funkcjonalności i możliwości.

Co to jest?

Altium designer jest pakietem oprogramowania, który pozwala na projektowanie elektroniki przy użyciu określonych funkcji i jednej, danej aplikacji. W skład całego oprogramowania wchodzi odpowiedni edytor schematów, edytor PCB, cała integralność danych sygnałów oraz poszczególne narzędzia pozwalające na zarządzanie bibliotekami i plikami wyjściowymi czyli potrzebnymi danymi do projektowania.

Charakterystyka oprogramowania

Program łączy w sobie praktycznie wszystkie aspekty projektowania, przez co bardzo zwiększają się możliwości projektanta. Już przy pomocy jednego oprogramowania może on stworzyć dany schemat projektu, jego PCB, wykonać określoną, zaprojektowaną symulację, wygenerować potrzebne dokumenty. Dzięki temu wszystkie projekty są od razu możliwe do wyprodukowania, a ponadto są one funkcjonalne i niezawodne.

Dodatkowo możliwa jest bezproblemowa migracja projektów oraz projektowanie w formacie 3D.

Nowsza wersja

Altium designer 19, został poprawiony i dzisiaj na rynku obecna jest już wersja programu nowsza. Nowa wersja wprowadza wiele dodatkowych i nowszych funkcji oraz znacznie usprawnia funkcje już istniejące. W tym wypadku można prowadzić ścieżki pod dowolnym kątem, przeciągać je wraz z łukami. Wprowadzono tutaj interaktywny panel właściwości oprogramowania oraz zwiększono szybkość przesuwania, zoomowania czy też kopiowania. Jednym słowem stworzono super oprogramowanie, dające bardzo dużą pomoc w projektowaniu wszelkiego rodzaju elektroniki.

Koszt

Super program altium designer cena jego również jest super i raczej nie jest to program dla amatorów a bardziej dla profesjonalistów. Przed zakupem istnieje możliwość przetestowania programu, w wersji darmowej przez 15 dni. Mimo jednak, że koszt oprogramowania jest duży i zależy od danej licencji programu to jednak program jest bardzo atrakcyjny i daje projektantom ogromne możliwości. Zalet altium designer cena nie przewyższa, ponieważ dla profesjonalistów jest to ogromna pomoc w pracy, podczas projektowania. Program daje wiele możliwości.