Fotowoltaika – czy jest to opłacalne?

Fotowoltaika – czy jest to opłacalne?

28 lipca, 2020 Wyłączono przez Redakcja

Instalacja fotowoltaiczna zapewnia firmom lub gospodarstwom domowym ochronę przed wzrostem cen prądu. Ogniwa fotowoltaiczne są zatem zabezpieczeniem i opłacalną inwestycją na przyszłość. Coraz więcej instalacji jest zatem spotykana w zakładach produkcyjnych czy jednorodzinnych domostwach.

Fotowoltaika dla firm – cena montażu

Instalacja fotowoltaiczna jest coraz częściej wykorzystywana przez zakłady produkcyjne, ponieważ znacząco przyczynia się do niwelowania kosztów za pobieraną energię. Panele wykazują długą żywotność, więc można spodziewać się ich nieprzerwanej i bezproblemowej pracy nawet przez kilkadziesiąt lat.

Cena montażu jest uwarunkowana od firmy, która oferuje instalację. Jednak fotowoltaika dla firm staje się z każdym rokiem coraz bardziej opłacalną inwestycją, ponieważ obniżają się koszty jej montażu. Sprowadzane przez firmy panele słoneczne wzoruje niższa cena niż jeszcze parę lat temu. Bogata oferta firm montujących ogniwa fotowoltaiczne wpływa na konkurencyjne ceny.

Instalacja fotowoltaiczna – montaż

Montaż paneli fotowoltaicznych jest zależny od miejsca, w którym będą one umieszczone. Można zdecydować się na ich montaż na dachach zakładów produkcyjnych czy domów jednorodzinnych.

Umieszczanie ogniw fotowoltaicznych na dachach jest najbardziej wygodną opcją. Nie zabierają one miejsca na gruncie, co jest bardzo komfortowe w przypadku posiadania terenu o małej powierzchni wokół budynku. Ważne, by pamiętać, że panele muszą być odpowiednio zamontowane. Odpowiedni kąt nachylenia oraz zwrot na południe to wymóg tego typu instalacji. W przypadku montowana na gruncie, należy mieć na uwadze, że musi być to miejsce niezacienione. Promienie słoneczne powinny bez problemu docierać do paneli przez cały dzień.

Fotowoltaika – korzyści

Jedną z podstawowych zalet jest czystość tego sposobu odnawiania energii. Żadne emisje zanieczyszczeń nie będą miały miejsca podczas magazynowania energii. Ogniwa fotowoltaiczne to całkowita inwestycja w ekologię.

Firmy czy domy jednorodzinne, które posiadają instalację fotowoltaiczną, mogą liczyć się z obniżeniem rachunków za prąd. Ogniwa są inwestycją, która utrzymuje stały średni pobór energii. W dodatku to możliwość zysku, ponieważ nadmiar może być odprowadzany do głównej sieci.