Profesjonalne wypełniacze do paczek – co warto wybrać?

Profesjonalne wypełniacze do paczek – co warto wybrać?

31 października, 2021 Wyłączono przez Redakcja

Wypełniacze do paczek są bardzo pomocne podczas pakowania i przewożenia produktów. Zabezpieczają one transportowany towar przed nadmiernymi wstrząsami oraz zarysowaniami czy ukruszeniem. Ponadto, niektóre wypełniacze paczek są wodoszczelne, więc skutecznie chronią one dobra również przed zamoczeniem.

Wypełniacze do paczek

Jak wspomniano powyżej, wypełniacze paczek to elementy, które utrzymują transportowany przedmiot w pożądanym położeniu. Dzięki temu jest on chroniony przed skutkiem gwałtownej zmiany pozycji czy podrzucenia, na przykład w sortowni towarów. Ponadto, wypełnienie paczki wpływa na jej zwiększoną sztywność, przez co nie jest ona narażona na duże zgniecenie. Warto również pamiętać o tym, że wypełniacze paczek są dość lekkie, więc nie wpływają znacząco na ciężar transportowanej paczki i nie podnoszą kosztów związanych na przykład z jej nadaniem.

Wypełniacze do paczek – rodzaje

W sprzedaży dostępne są różne rodzaje wypełniaczy. Wśród nich wymienić należy folię bąbelkową, czipsy styropianowe czy poduszki powietrzne i papier pakowy.

Wypełniacze do paczek – folia bąbelkowa

Filia bąbelkowa jest jednym z najbardziej popularnych wypełniaczy paczek. Wynika to przede wszystkim z jej dużej uniwersalności, ponieważ może być z powodzeniem wykorzystywana zarówno podczas transportu niewielkich przedmiotów, takich jak na przykład kosmetyki, jak również dużych fragmentów mebli. Łatwo można ją ciąć, a jej wielkość dostosowywać do kształtu i rozmiaru transportowanego przedmiotu. Ponadto, folia bąbelkowa jest wodoszczelna, a więc chroni towar przed zamoczeniem. Wadą folii jest jej trudny recykling, stąd jest ona materiałem bardzo nieekologicznym.

Wypełniacze do paczek – czipsy styropianowe

Niewątpliwą zaletą tego typu wypełniaczy do paczek jest ich niska masa oraz niewielkie rozmiary. W związku z tym, drobne chipsy mogą skutecznie zabezpieczyć towar o bardzo skomplikowanym kształcie. Należy jednak pamiętać o tym, że podobnie jak w przypadku folii bąbelkowej, chipsy nie podlegają recyklingowi. W takim razie warto je zbierać i wykorzystywać ponownie.

Wypełniacze do paczek – poduszki powietrzne

Poduszki powietrzne mogą być stosowane w przypadku przedmiotów dość lekkich oraz pozbawionych ostrych krawędzi, które mogłyby je uszkodzić. Ich niewątpliwą zaletą jest możliwość recyklingu i ograniczenia ilości produkowanych odpadów.

Wypełniacze do paczek – papier pakowy

Papier pakowy pochodzi z materiałów poddanych recyklingowi. Co więcej może on być również ponownie wykorzystany. Dostępny w sprzedaży papier różni się gramaturą, a w związku z tym może być wykorzystywany do pakowania różnorodnych przedmiotów. Bardzo dobrze tłumi uderzenia, lecz nie zabezpiecza towaru przed zamoczeniem.