Oprogramowanie, które pomaga w prowadzeniu magazynu

Oprogramowanie, które pomaga w prowadzeniu magazynu

25 lutego, 2021 Wyłączono przez Redakcja

W większości zakładów i firm różnego rodzaju, magazyny są zawsze tak zwanym wąskim gardłem. Mimo, że są to miejsca bardzo ważne i istotne na ich modernizację i rozwój najczęściej brakuje pieniędzy i czasu na ich restrukturyzację. Jednak ta ich końcowa działalność może znacznie przyczynić się do generowania zysków w danym przedsiębiorstwie.

Odpowiednie oprogramowanie

Już sama instalacja specjalnego, magazynowego oprogramowania znacznie pomoże w pracach magazynowych. Jest to WMS system, który jest dedykowany pracom w magazynie. Bez względu na to czy dany magazyn będzie prowadzony przez firmę produkcyjną, logistyczną czy też handlową lub dystrybucyjną, system pomoże we wszystkich procesach magazynowych i we wszystkich jego pracach.

Warehouse Management System, jest oprogramowaniem pozwalającym na codzienne zarządzanie wszelkimi operacjami magazynowymi. Można tym systemem zarządzać zarówno poprzez urządzenia mobilne jak i poprzez komputer, który znajduje się w danym biurze. Od czasu instalacji WMS wszystkie magazynowe prace stają się łatwe, proste i czytelne.

Operacje magazynowe pod kierunkiem systemu WMS

Dedykowany magazynom wms system pozwala na sprawne prowadzenie przyjęcia towaru na magazyn, lokalizacji jego, kontroli stanów magazynowych, kompletacji towarów, inwentaryzacji i procesu wysyłki. Magazyn jest pod kontrolą, a oznacza to, że wszelkie prace w nim wykonywane są sprawne i świadome.

WMS system pozwala na pełną optymalizację zadań wykonywanych w magazynie. Ponadto pozwala też na ich przyśpieszenie i znaczne usprawnienie. Program ten jest w stanie zarządzać wszystkimi magazynami danej jednostki i kontrolować ich pracę.

Dodatkowe funkcje

Dedykowany magazynom system pozwala także na ich zarządzanie, kiedy te są bezobsługowe i wyposażone w magazynową automatykę. Instalując taki system można wygenerować znaczne oszczędności nie zatrudniając pracowników magazynowych. Automatyczne wyposażenie magazynów to cały zestaw konkretnych mebli, do których należą: układnice, sortownice towarów, przesuwne lub karuzelowe regały.Kompletując towar w magazynie korzysta się z rozwiązań takich jak: pick to light i put to light. Tego typu rozwiązania są sterowane systemem WMS.

System zarządza też przepływem towarów, co likwiduje całkowicie powstające wąskie gardła przy liniach produkcyjnych. Można go zawsze dostosować do danych potrzeb i warunków panujących w danym magazynie. Zawsze też instalacja tego rodzaju rozwiązania się opłaci.