Nic na oko

Nic na oko

30 stycznia, 2020 Wyłączono przez Redakcja

Technologia idzie do przodu. Niegdyś liczyła się umiejętność obserwacji i oceny zaobserwowanych zdarzeń. Dziś? Wszystko musi być dokładnie wykalkulowane. W każdej dziedzinie życia nadaliśmy normy. Każdy pomiar musi mieścić się w granicach opisanych w ustawie. Bez specjalistycznego sprzętu zwyczajnie nie da się obejść.

Mierniki dla zdrowia

W każdej chwili życia otacza nas elektronika. Sami staramy się mieć jak najwięcej aspektów pod kontrolą. Uzbrajamy samych siebie oraz nasze mieszkania w kolejne urządzenia. Prawdą też jest, że konkurencja jest coraz większa a więc i sprzęt staje się tańszy i więcej osób może sobie na to pozwolić. Drugą sprawą jest coraz większy trend na zdrowy tryb życia.

Niemal wszyscy noszą przy sobie smartphone, który może zliczać kroki a na ich podstawie przeliczać ilość spalonych kalorii. To bardzo przydatne informacje. Zwłaszcza, że wiele osób bardzo dużo czasu spędza w jednej pozycji. Osiągnięcia i inne sposoby nakłonienia do ruchu to bardzo pozytywna sprawa.

Kiedy staramy się żyć na sportowo, często przez myśl przechodzi nam zainwestowanie w smartwatch albo smartband. Zegarki te mierzą puls oraz potrafią dokładniej ocenić kroki. Dodatkowo są wyposażone w funkcje mierzenia odległości podczas pływania albo oceniają naszą pracę na siłowni. Prawdę powiedziawszy w większości przypadków to tylko bajer. Jednak pobijanie swoich rekordów może pozytywnie odbić się na naszym zdrowiu.

Zmierzymy nawet świat!

Technologia pozwala nam też na zmierzenie otaczającego nas świata. W czasach, kiedy w wielu miastach codziennością jest smog, próbujemy uchronić się przed jego nadmiernym wdychaniem. Analizator spalin pozwala wykazać ilość tlenków i dwutlenków azotu i węgla, dwutlenku siarki oraz węglowodorów w dymie wydzielającym się z rury wydechowej samochodów. Dzięki temu łatwiej jest usunąć z użycia nadmiernie zanieczyszczające pojazdy.

Po za analizatorami spalin mamy mierniki zanieczyszczenia powietrza. Te natomiast pozwalają ocenić jakość powietrza. Dzięki skorzystaniu z oczyszczaczy powietrza możemy ochronić swój dom od niebezpiecznych substancji. Chociaż częściowo. W wielu miastach w niektórych okresach odradza się niepotrzebnych spacerów. Właśnie z racji na zawartość chemikaliów w powietrzu.

Można od tego oszaleć

Czy musimy być przywiązani do wyświetlaczy? Jeśli chodzi o analizator spalin warto sprawdzić i usunąć z użycia źle działające silniki oraz piece. To pomoże nam wszystkim. Warto czasami rzucić okiem na pomiary jakości powietrza. Ale większość pomiarów dotyczących naszego zdrowia jest dla nas zupełnie bezużytecznych. Dlaczego? Nie jesteśmy lekarzami a sprzęt, z którego korzystamy najczęściej nie jest profesjonalny.

Nie dajmy się oszaleć. Warto motywować się do ruchu fizycznego. Jednak pamiętajmy, że większość urządzeń pokazuje wyniki w przybliżeniu. Warto mieć to na uwadze, żeby nie zrobić sobie krzywdy. Ślepo wierząc w wyniki z ekranów telefonów możemy się niestety rozczarować.

Analizatory spalin dostępne są w ofercie Pascal s.c.