Kamery inspekcyjne – co należy wiedzieć?

Kamery inspekcyjne – co należy wiedzieć?

30 grudnia, 2019 Wyłączono przez Redakcja

Jedną z największych problemów, z jakimi muszą stale mierzyć się budowlańcy oraz specjaliści od geodezji są trudno dostępne miejsca. Jako pomoc i rozwiązanie takiej problematycznej sytuacji doskonale sprawdzają się kamery inspekcyjne, dzięki którym szybko oraz precyzyjnie można zlokalizować i odnaleźć to, co na pierwszy rzut oka jest niewidocznym.

Dobre kamerki inspekcyjne, czyli jakie?

Podczas wybierania odpowiedniego urządzenia warto kierować się zarówno późniejszą wygodą i komfortem użytkownika, jak i funkcjonalnością urządzenia. Istotna jest także żywotność energetyczna, czyli jakość akumulatora, co przekłada się na to, na jak długo będzie wystarczał. Jeżeli wybierzemy kamerę inspekcyjną ze słabym akumulatorem może okazać się, że przestanie ona działać nagle w trakcie pracy i w dodatku bardzo szybko. Dobry akumulator powinien spokojnie wystarczyć na minimum cztery lub pięć godzin. Na rynku są dostępne stale coraz bardziej udoskanalane kamery inspekcyjne, których żywotność jest jeszcze lepsza i są one w stanie pracować bez problemu nawet około ośmiu godzin.

Na co jeszcze zwrócić uwagę wybierając kamerę inspekcyjną?

Jednymi z podstawowych atrybutów tego rodzaju urządzeń jest rozdzielczość optyczna, głębia ostrości, średnica sondy, ogniskowa, pole widzenia oraz długość przewodu. Jeżeli wybierając kamerę dla siebie nie weźmiemy pod uwagę powyższych parametrów, może okazać się, iż urządzenie zupełnie nie spełnia naszych oczekiwań i zupełnie nie pomaga nam w pracy. Na przykład rozdzielczość optyczna ma znaczny wpływ na jakość wyświetlanego obrazu. Jeżeli rozdzielczość kamery inspekcyjnej będzie znacznie słabsza niż rozdzielczość monitora, przekazywany i widoczny na monitorze obraz z kamery będzie niewyraźny a szczegóły nieostre i trudno rozpoznawalne. Równie ważnym parametrem jest głębia ostrości, która określa zakres, w którym optyka sondy rejestruje dany obraz z dużą ostrością. Każda wartość poniżej oraz powyżej tego zakresu jest jednoznaczna z bardziej lub mniej rozmazanym obrazem. Podczas zakupu warto zwrócić uwagę na długość oraz średnicę sondy pomiarowej i wybrać taki model, który będzie dostosowany do przeznaczenia kamery inspekcyjnej oraz konkretnego użytkownika.

Kamery inspekcyjne dostępne są w ofercie Pascal s.c.