Co wpływa na pozycję strony w wynikach wyszukiwania?

Co wpływa na pozycję strony w wynikach wyszukiwania?

21 stycznia, 2021 Wyłączono przez Redakcja

Dziś, aby osiągnąć sukces w biznesie online samo posiadanie strony internetowej już nie wystarcza. Ważne jest, aby użytkownicy trafiali i odwiedzali stronę. Dlatego pozycjonowanie strony jest koniecznością. To bowiem wysokie pozycje w wynikach wyszukiwania generują ruch w serwisie. Warto zatem wiedzieć co wpływa na wysokość pozycji w wynikach wyszukiwania.

Strona musi być wartościowa

Pozycjonowanie domeny rozpoczyna się od samego przygotowania strony i jej właściwej budowy. Strona internetowa musi być wartościowa dla użytkowników. Oznacza to, że na stronie musi znajdować się unikalna treść. Taka, która na użytkowników jest interesująca i przydatna. Treść to dziś jeden z najważniejszych czynników mających wpływ na pozycję w wynikach wyszukiwania.

Jakościowa treść

Jak wspomniano, na stronie musi znajdować się unikalna i wartościowa treść. Pamiętać jednak trzeba, aby była ona właściwie zoptymalizowana. Oznacza to, że musi zawierać odpowiednio dobrane frazy kluczowe. Takie, które użytkownicy mogą wpisywać w wyszukiwarkę poszukując określony informacji.

Linkowanie wewnętrzne

Na pozycjonowanie domeny wpływ ma również linkowanie wewnętrzne w ramach serwisu. To jak wygląda struktura strony ma ogromny wpływ na jej pozycje w wynikach wyszukiwania. Co ważne, linkowanie wewnętrzne wpływa nie tylko na to, że robot wyszukiwarki szybko znajdzie wszystkie podstrony w serwisie i je zaindeksuje. Linkowanie wewnętrzne pozwala także na łatwe poruszanie się po stronie użytkownikom.

Nazwa domeny a pozycjonowanie

Tworząc stronę internetową jednym z pierwszych kroków jest wybór domeny. Czy nazwa domeny na wpływ na pozycjonowanie? Dużego i bezpośredniego wpływu nie ma. Nie oznacza to jednak, że nazwa domeny może być przypadkowa. Domena ma ogromne znaczenie marketingowe. Dlatego powinna być w miarę prosta i łatwa do zapamiętania. To z pewnością przełoży się na większy ruch na stronie internetowej. Jeśli mowa o temacie nazwa domeny a pozycjonowanie to warto wspomnieć o wieku domeny. Ten element już swój wpływ na pozycjonowanie ma. Im domena starsza tym lepiej. Algorytm wyszukiwarki preferuje domeny z historią. Nie jest jednak tak, że sam wiek domeny załatwia całą sprawę. Ważne jest, aby domena miała dobrą historię. Mowa tu o dobrym profilu linkowania i braku jakichkolwiek kar nałożonych przez wyszukiwarkę. Dlatego kupując jakąś używaną domenę sprawdzić trzeba nie tylko wiek domeny, ale i jej historię.