Wymiana baterii w laptopie – o czym pamiętać?

Wymiana baterii w laptopie – o czym pamiętać?

27 października, 2021 Wyłączono przez Redakcja

Laptopy, podobnie jak wiele innych sprzętów, wymagają regularnego serwisowania. Jednym z najczęściej wymienianych elementów przenośnego komputera jest bez wątpienia bateria, odpowiadająca za wydajną i bezproblemową pracę sprzętu.

Zamiennik czy oryginał – jaką baterię wybrać?

Osoby, które stają przed koniecznością wymiany baterii w laptopie bardzo często poszukują wydajnych i ekonomicznych rozwiązań. Decydując się na zakup tańszego, bardziej efektywnego zamiennika trzeba zwrócić uwagę między innymi na jakość zastosowanych ogniw – słabej jakości ogniwa bardzo często mogą okazać się niewystarczające, przyczyniając się do spowolnienia pracy komputera.

Zakup oryginału to w większości przypadków sprawdzony wybór, który zagwarantuje bezpieczeństwo. W tym wypadku ciężko będzie jednak trafić na atrakcyjną ofertę cenową, co więcej zakup oryginalnej baterii do starszych modeli laptopów może okazać się po prostu niemożliwy.

Jak zwiększyć wydajność baterii?

Przy wymianie baterii bardzo wiele osób poszukuje modeli o większej wydajności. Pojemność baterii to wartość związana z liczbą zastosowanych w niej ogniw. Każde nowe ogniwo do baterii zwiększa jej pojemność, przyspieszając tym samym pracę komputera.

Niezwykle istotne jest to, że czas pracy baterii o zwiększonej wydajności zmienia się proporcjonalnie wraz ze wzrostem jej pojemności. Każde Ogniwo do baterii oznacza więc dodatkowy czas pracy komputera bez potrzeby jego ładowania.

Powiększenie wydajności baterii a estetyka komputera

Bardzo często dodanie nowych ogniw do baterii będzie wymagało jej poszerzenia w tył lub w dół. Poszerzenie w tył wiąże się z tym, że bateria będzie wystawać poza tylną część obudowy. W przypadku poszerzenia w dół dochodzi natomiast do spiętrzenia dwóch rzędów ogniw.

Osoby, którym zależy na zachowaniu wysokiej estetyki laptopa, zamiast dodawania nowych ogniw mogą zdecydować się na zakup baterii wyposażonej w bardziej wydajne, lepszej jakości ogniwa. Wysoka jakość najlepszych z dostępnych na rynku ogniw pozwala na zachowanie oryginalnego wyglądu sprzętu, przy znacznym zwiększeniu jego wydajności.