Czym dokładnie jest e papier?

Czym dokładnie jest e papier?

28 marca, 2021 Wyłączono przez Redakcja

Należy mieć świadomość, że obecnie pod pojęciem „e papier” funkcjonują różnego rodzaju wyświetlacze, które nie tylko wyglądem, ale również właściwościami przypominają tradycyjny papier. Jakie są jego zdecydowanie najbardziej istotne zalety?

Atuty

Warto przede wszystkim wiedzieć, że ekran e papier nie posiada podświetlenia. Oznacza to tym samym, że oczy użytkownika nie będą się męczyły nawet przy dłuższym czytaniu. Godny uwagi jest również fakt, że im mocniejsze światło będzie padało na czytnik, tym danej osobie będzie się lepiej czytało.

Do zalet należy również zaliczyć stosunkowo niskie zużycie energii. Bardzo duża liczna osób jest pozytywnie zaskoczonych, że dobre czytniki e-booków są w stanie pracować nawet przez 1000 godzin na naładowanym akumulatorze. Warto wiedzieć, że zasada działania e-papieru powoduje, że jest on bardzo energooszczędny. Będzie bowiem pobierał energię tylko i wyłącznie podczas zmiany wyświetlanej treści. Prezentowany obraz zniknie, gdy zostanie odłączony przez użytkownika od zasilania.

Jak działa e papier?

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że zdecydowanie najbardziej istotnym elementem omawianego produktu są miliony mikroskopijnych kapsułek. Należy do nich zaliczyć czarne cząstki (naładowane ujemnie), a także białe cząstki (naładowane dodatnio). Godny uwagi jest również fakt, że są one umieszczone w odpowiednim płynie.

Tworzone zostaje w ten prosty sposób coś w rodzaju atramentu. Wyświetlacz jest nim powleczony. W momencie, gdy w określonym punkcie wyświetlacza będzie przyłożony dany ładunek elektryczny, czarne cząstki będą przyciągnięte. Rezultatem będą piksele, z których mogą uformować się obrazy, kształty czy litery.

Czy warto zaopatrzyć się w omawiany produkt?

Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że e-booki są urządzeniami, z których nie tylko najzdrowiej, ale również najwygodniej czyta się książki. Oczywiście zdecydowana większość osób ma zawsze przy sobie smartfon, jednak czytanie na nim książki może stosunkowo szybko doprowadzić do wyczerpania baterii.

Koniecznie trzeba również zaznaczyć, że czytanie książki na wspomnianym urządzeniu na świeżym powietrzu nie będzie wygodne. Warto również zaznaczyć, że nowoczesne czytniki dostępne na rynku są nie tylko poręczne, ale również lekkie i małe.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Unisystem.